KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966386
*
nr 1596 6386
Einar Wennberg
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, "Interiör". Signerad, daterad -88, blomsterstilleben. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 18:23:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 11:42:06
1
200 kr
3/2 23:02:14
2
150 kr
3/2 23:02:14
1
200 kr (Budbetjänt)
3/2 23:02:25
2
250 kr
4/2 08:12:15
1
300 kr
4/2 22:18:33
2
350 kr
5/2 09:15:30
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar wennberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Einar Wennberg
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
Läs om budbetjänten
nr 1596 6386
Einar Wennberg
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, "Interiör". Signerad, daterad -88, blomsterstilleben. Olja på duk, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 75x63 cm
Einar Wennberg, svensk konstnär född 1936.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 11:42:06 | 1 | 200 kr |
3/2 23:02:14 | 2 | 150 kr |
3/2 23:02:14 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/2 23:02:25 | 2 | 250 kr |
4/2 08:12:15 | 1 | 300 kr |
4/2 22:18:33 | 2 | 350 kr |
5/2 09:15:30 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar wennberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41